Montaż stolarki otworowej jest bardzo ważny dla kieszeni współudziałowca inwestycyjnego. Każda złotówka, wydana na solidną, fachową ekipę i dobre materiały, przyniosą kilkakrotnie więcej oszczędności w trakcie eksploatacji budynku. Dobrze zamontowane okna, przy których nie stworzono mostków termicznych sprawią, że drogocenne ciepło nie będzie uciekało z pomieszczeń. Solidne okna z dobrymi okuciami i szybami antywłamaniowymi , a ponadto w dodatku dobrze zamontowane drzwi zapewnią także bezpieczeństwo naszemu dobytkowi.
Bardzo dobra stolarka, montowana w odpowiednim czasie
Większość inwestorów zastanawia się, jaką stolarkę otworową wyselekcjonować. Wątpliwości dotyczą w większości okien. Ze względu na cenę, najpopularniejsze są okna z tworzywa sztucznego. Klasyczne, drewniane ramy i ościeżnice kosztują dużo drożej. Najdroższe są okna aluminiowe, które rzadko spotyka się w budownictwie indywidualnym. Tak realnie materiał i rodzaj profilu posiada znaczenie drugorzędne. Z punktu widzenia użytkowników ważne jest głównie, aby okna były solidnie zrobione i zamontowane w odpowiednim momencie.
Montaż stolarki otworowej musisz zaczynać dopiero po zakończeniu wszystkich, mokrych prac wykończeniowych i dokładnym osuszeniu budynku. Wilgoć jest wyjątkowo szkodliwa dla stolarki drewnianej. Do montowania okien i drzwi przystępujemy dopiero po zrealizowaniu tynków wewnętrznych, wylewek i pozbyciu się resztek wilgoci. Jeżeli już ze względów organizacyjnych albo pory roku konieczne było wcześniejsze zamontowanie stolarki, to pomieszczenia trzeba jak najszybciej osuszyć. Budynek powinien być ogrzewany. Ponieważ w znaczącej liczbie sytuacji nie posiada jeszcze centralnego ogrzewania, to powinno się użyć specjalnych nagrzewnic. Doskonale zdają też egzamin urządzenia usuwające wilgoć z pomieszczeń, które można uzyskać w prawie wszystkich, dobrych wypożyczalniach sprzętu budowlanego.